Skuteczne tabletki bez recepty

Bóle pleców mogą występować po wysiłku fizycznym lub na skutek różnego rodzaju urazów. Wiele osób zmaga się z nocnymi bólami kręgosłupa, których przyczyna może tkwić chociażby w nieprawidłowo dostosowanym materacu. Zanim zdecydujemy się sięgnąć po lek przeciwbólowy, warto postarać się poznać dokładną przyczynę dolegliwości bólowych. Środki farmakologiczne nie zawsze są bowiem najlepszym rozwiązaniem.

Obecnie w aptekach można znaleźć dość szeroki wybór leków przeciwbólowych bez recepty. Wiele tego rodzaju preparatów można przyjmować na bóle mięśni, pleców i stawów. Jeśli jednak bóle są silne i nie zmniejszają się po zażyciu środka przeciwbólowego, wówczas warto skonsultować się z lekarzem. Niepokojące są także te bóle, którym towarzyszy drętwienie lub niedowład kończyn.

Powszechnie występującą przyczyną występowania bólu pleców (w odcinku szyjnym, piersiowym oraz lędźwiowo-krzyżowym) jest rozwijający się stan zapalny. W niektórych sytuacjach nasz organizm wytwarza substancje, których produkcja może zwiększać się w trakcie procesu zapalnego. Takie dolegliwości bólowe mogą pomóc nam skutecznie zwalczyć przede wszystkim niesteroidowe leki przeciwzapalne.

Wśród popularnych leków na bóle kostno-stawowe dostępnych bez recepty można wyróżnić między innymi takie leki, jak: Ibuprom, Metafen, Opokan czy Codipar. Są to leki w różnych formach – można nabyć je w postaci kapsułek, tabletek bądź żelu. Takie środki mogą być więc przyjmowane nie tylko doustnie. Są one też przeznaczone do smarowania bolących miejsc (maści, kremy, żele).

Bóle pleców, stawów oraz kręgosłupa skutecznie zwalczają przede wszystkim te środki farmakologiczne, które posiadają w swoim składzie substancję o nazwie meloksykam. Jest to silny związek czynny, który od lat jest z powodzeniem stosowany w zwalczaniu bólów pochodzenia stawowego, kostnego czy reumatycznego.

Decydując się na przyjmowanie tabletek na ból kręgosłupa bez recepty, trzeba pamiętać o tym, iż takie leki na ogół można bardzo łatwo przedawkować. Jeśli dojdzie do takiej sytuacji, wówczas mogą się u nas pojawić skutki uboczne: osłabienie, rozdrażnienie, senność, nudności, a nawet zaburzenia rytmu serca. Dlatego stosując takie leki zawsze należy zapoznać się wcześniej z ulotką.

Przyjmowanie środków przeciwbólowych bez recepty nie jest najlepszym sposobem na walkę z bólami kręgosłupa. Zdaniem lekarzy specjalistów dość dobrym lekarstwem na ból pleców jest po prostu ruch – musi to jednak być ruch umiarkowany i nie powodujący zbytniego przeciążenia kręgosłupa. Łagodne ćwiczenia wzmacniające i usprawniające kręgosłup są jak najbardziej wskazane.